Főkép

A következő hetekben az alábbi regények várhatóak az Agave Könyvek kínálatában:

A napokban jelent meg Ben H. Winters Az utolsó nyomozó-trilógiájának második része Végső ígéretek címmel. Winters a tavalyi év egyik meglepetéssikere volt, most pedig visszatér Hank Palace: a körülötte lévő világ most már végérvényesen száguld az apokalipszis felé, nincs áram, a telefonok már nem működnek, és a rendfenntartó erőkön kívül szinte senki sem vezet autót. Ebben a felfoghatatlan környezetben indul el Palace, hogy megkeressen egy eltűnt férfit, de arra talán még ő sincs felkészülve, hogy útja során mi vár rá. Aki szerette a Gyilkosság világvége előttöt, annak garantáltan tetszeni fog a Végső ígéretek is: még egy fokkal több apokalipszis és a valóság megkérdőjelezése - ráadásul az utóbbi elemért Winters 2014-ben megkapta a Philip K. Dick-díjat.

 

Február legelején új szerzőt mutat be a kiadó: Mitch Cullin egy rendhagyó sherlocki történetet írt Mr. Holmes címmel, amiben a világszerte ismert magándetektív már 93 éves, egy parasztházban él visszavonultan Sussexben, és szabadidejében méhészkedik, naplót vezet és elméje gyengülése ellen hadakozik. Holmes nem sejti, hogy élete alkonyán még egy eset vár rá. Egy eset, melynek megoldásához vissza kell tekintenie a múltba, ahol válaszokra lelhet olyan kérdésekre is, amiket még sosem tett fel magának. Válaszokra az életről, szerelemről és az elme képességeinek határáról. Mitch Cullin csodálatos története a feledés elleni küzdelemről lenyűgözte a kritikusokat, reméljük, hogy a magyar olvasóknak is tetszeni fog. A kötetből Bill Condon rendezésében és Ian McKellen főszereplésével nagy sikerű film is készült.

 

A hónap közepén egy új sci-fi író is debütál: Chris Beckett regénye, a Sötét Éden egyszerre lenyűgöző és hátborzongató. Képzeljetek el egy távoli, nap nélküli bolygót, amin hajótörést szenved egy űrhajó. A történet ezután több mint száz évvel kezdődik és a legénység 532 leszármazottjának az életéről szól. A primitív nép hiedelmekkel és veszélyekkel teli mindennapjaiban felemelkedik egy fiú, aki nem csak ellent mond a szokásoknak, de útra kel felfedezni a világot. Az ő és követőinek története éppen annyira sci-fi, mint szépirodalom; részben tanmese, részben egy felkavaró fejlődésregény, ami a sötét, baljós szépség meglepően eredeti földönkívüli világában játszódik, egy egyszerre lenyűgözően egyszerű, mégis megdöbbentően sokoldalú prózába ültetve. Beckett megkapta a kötetért a rangos Arthur C. Clarke-díjat, mi pedig bátran ajánljuk Banks és Robinson kedvelőinek.

 

Előreláthatólag február 18-án jelenik meg John le Carrétól a régóta tervezett Éjszakai szolgálatot (korábban Éjszakai portás címmel jelent meg magyarul). Már tűkön ülünk: az AMC Magyarországon is adni fogja a világpremier napjától kezdve az adaptációt (ennek a dátuma február 22.), amiben a főszerepet Tom Hiddleston és Hugh Laurie kapta, az előzetes beszámolók alapján pedig számítani lehet arra, hogy ismét olyan mű előtt állunk, ami méltó lesz le Carré nevéhez. Ráadásul, nem ez lesz az egyetlen le Carré-adaptáció idén, várhatóan májusban mutatják be a mozik A mi emberünket is, a főszerepben Ewan McGregorral. Valószínűleg ősszel sem maradnak a rajongók új le Carré nélkül: úgy tűnik most már tényleg jön a The Secret Pilgrim.


Ezt követően érkezik felújított kiadásban, új borítóval Dennis Lehane modern klasszikusa, a Viharsziget. A kiadó a régóta utánnyomásért kiáltó könyvvel alapozza meg Lehane életművének a folytatását: a filmmel egy időben fogják kiadni a Live By Nightot is.

 

A hónapot Mitchell Zuckoff 13 óra című tényirodalmi kötetével zárja az Agave. A 2012. szeptember 11-i líbiai terrormerényletről szóló mű az utóbbi évek egyik legtöbbet méltatott, legjobbra tartott katonai kiadványa. A 13 óra megjelenését követően sokáig Amazon bestseller volt, most pedig filmet készítettek belőle, ezért időzítették a megjelenését február 25-ére. A könyv egy dokumentarista stílusban megírt, szigorúan a tényekre hagyatkozó kötet, míg a film a hollywoodi szokásoknak megfelelően meséli el ugyanezt a történetet. Bízunk benne, hogy a kettő tökéletesen kiegészíti majd egymást.


Nagyon hosszú idő után ismét kint lesz az április második felében megrendezésre kerülő Könyvfesztiválon az Agave Könyvek, ami azt jelenti, hogy a Könyvhéthez hasonlóan akkor is egy nagyobb adag megjelenéssel fognak jelentkezni.

 

Az év további részével kapcsolatban két dolgot már elmondhatnak:

1) lassan elkészülnek Lev Grossman Varázslók-trilógiájának a befejező részével, A varázsló birodalmával (tavaszi megjelenés a cél), valamint

2) nemrég megkapták Pierce Brown Vörös lázadás-trilógiájának is a záró kötetét, javában dolgoznak már rajta, ám mivel a kötet meglepően vastag lett, ezért sajnos csak a Könyvhétre tud megjelenni. A tervezett címe: Hajnalcsillag. Érdemes lesz várni rá, méltó befejezése a történetnek!

Forrás: Agave Kiadó